Category Archives: Lajme

Volta Redonda përsëri merr seminarin "Lay Shtetit dhe Lirisë Fetare"

DSC04839

Në ditën e fundit 28, Volta Redonda komunal i arsimit (SME) dhe Qendra Koordinuese Popullsia (ceap) kryer, në partneritet, seminar "Lay Shteti dhe Fetare Liberty", për të diskutuar çështjet që përfshijnë

Ivanir dos Santos është i nderuar në oborrin e Perandoreshës Leopoldinense

Ivanir dos Santos, Cah_ Rodrigues, Carlos Alberto de Oliveira (CA_) dhe Haroldo Costa (3)

E diel (26), babalawo Ivanir dos Santos ishte shkollë samba gjykata Imperatriz Leopoldinense, ku ai mori një haraç për luftën e tij në mbrojtje të njerëzve të zezë. Gazetarët gjithashtu u nderuar Carlos Alberto de Oliveira (Cao)

Pret Shkolla debatojnë mbi intolerancës fetare

2014091812424701

Në këtë e martë, 16 Technical School Juscelino Kubitschek në Amerikë Xhennet, i promovuar edicionin e dytë të Projektit Brazil Ndryshme, e cila përfshin në programin e saj tryezën e rrumbullakët "Inter Fetare mori pjesë José Roberto Cavalcante i Kishës prezbiterian,

Shefi i Policisë Civile merr CCIR

20140916_174541

Babalawo Ivanir dos Santo, Zëdhënëse për të Luftuar Fetare Komitetin Intolerancës (CCIR) dhe anëtarë të tjerë të këtij komiteti janë pranuar në pasditen e e martë (16 shtator 2014) nga Shefi i Policisë Civile, deleguarit e Fernando

Mint merr debatin mbi intolerancës fetare

2014082913173800

Ace Ecni në prag të debatit për intolerancë fetare merr forcë për të bërë këtë, Mint takuar trupin e zyrtarëve për të diskutuar mungesës së tolerancës fetare. Për të forcuar diversitetin tryezë përbëhej nga i ndryshëm

Ceap hedhin poshtë vepër raciste kundër Spider portieri

Spider - SFC Disclosure

Drejtori Strategjik i artikulimit Qendrës Popullsisë (ceap), Babalawo Ivanir dos Santos, simpatizohet me portierin Spider, dmth, Mário Lucio Duarte Costa, i cili luan për Santos, dhe ishte viktimë e abuzimit raciste gjatë ndeshjes kundër

Ivanir dos Santos është profesor kurs ftuar të magjistratëve EMERJ

20140825_092234

Këshilltar strategjik për Qendrën Koordinuese të Popullsisë, babalawo Ivanir dos Santos, mori pjesë të hënën (25) siç vizituar profesor i XXXIV Magjistraturës Kurs Trajnimi mbi Shkollën Gjyqësor të Rio de Janeiro Shtetit (EMERJ). Ligjerata

Ivanir dos Santos projekt kritike që përpiqet të imponojë Biblën

Biblat

Babalawo Ivanir dos Santos kritikuar projektin i cili është duke u përpunuar në Senat në mënyrë për të detyruar secilin prej bibliotekave publike në Brazil për të mbajtur një kopje të Biblës. Ivanir dos Santos shprehur mendimin e tij në një raport të

Përzgjedhja në Borel ishte përfunduar

DSCF0017

U përfundua gushtin e kaluar 09 procesin e përzgjedhjes e të rinjve që do të marrin rrjedhën e WebDesigner, bazuar në Shtetet e Institutit Shtetësia da Tijuca, në komunitet Borel. Shërbim Para-regjistrimi i hapur në Mangueira, Qyteti i Zotit

Nufac bashkon në kurset teknike, artit dhe ndërgjegjen e zezë

DSC_0196

Kurset më të rëndësishme të aspektit Njësisë Kultura Agjentet Training Zi Rinisë (Nufac) është lënda e qytetarëve dhe vetëdijen e zezë. Komenti është bërë nga babalawo Ivanir dos Santos, Qendra Këshilltar

Intolerancën fetare projekt pushtet fshehur

07 intolerancës fetare

"Koha vërejtur në vend kërkon që lufta kundër intolerancës jetë sa më i gjerë të jetë e mundur." Deklarata u bë të enjten, në Niterói (RJ), Babalawo Ivanir dos Santos, gjatë Seminar porotë Shtetit dhe Fetare Lirisë,

Klasat Seminar hap Kursin e Trajnimit të Mësuesve në Nova Iguaçu

IMG_0891_menor

Në te shtunen, me 26 korrik, ka pasur një takim i rëndësishëm për zonën Baixada Fluminense e arsimit. Kampusi Nova Iguaçu Federal Universiteti Rural i Rio de Janeiro (UFFRJ) hosting seminarin "shtigjeve për një arsim demokratik - Për

CCIR është i pranishëm në Aktin Publik nga 21 vitet e masakrës së Candelaria

Picture 041

Lëvizja "Candelaria Never Again!" Promovuar kjo e mërkurë, korrik 23, një seri e ngjarjeve publike në kujtim për 21 vitet e masakrës që tronditi vendin në vitin 1993. Dhjetra njerëz,, përfaqësues civil politike dhe pjesëmarrësve në projekte sociale

Ivanir dos Santos tërheq vëmendjen për të intolerancës dhe Ligjit 10,639 në seminar CNAB

CAM00338

Këshilltar strategjik për Qendrën Koordinuese të Popullsisë (ceap), babalawo Ivanir dos Santos, ishte në seminar përgatitor për afrikano-brazilian Kongresit Kombëtar (CNAB), i cili ndodhi të shtunën (12), Cutural Center Top Hat, zorrës, Zona në veri të Rio.

Ivanir dos Santos përshëndetën Ball Mirë Zi

IMG_4742236240572

"Lëvizja e Zi në 70 dhe 80, u artikuluar përmes topat e zezë", të cilët, të shtunën në mbrëmje, (14) ka thënë këshilltari strategjik për Qendrën Koordinuese të Popullsisë (ceap), Ivanir dos Santos, në 1500 njerëz

Në Shkollën e Magjistraturës, debat intolerancën merr llogari

2014060414455000

Debati mbi intolerancën arritur në brigjet e akademitë. Këtë mëngjes, e mërkura (Qershor 4), temë u bazuar në leksion "Liri dhe Intolerancës Fetare në Brazil", të promovuar nga Shkolla Gjyqësor të Rio de Janeiro, të vendosura në